Helyi értékek napja
Létrehozva: 2019. május 17. » Kategóriák: Legújabb

"A Paksi Települési Értéktár Bizottság – rendhagyó módon, köszönhetően az önkormányzat támogatásának – 2018-ban pályázatot írt ki. A bizottság felhívással fordult a helyi értékek iránt elkötelezett paksi lakosokhoz – gyűjtőkhöz, diákokhoz, lelkes helytörténészekhez, tudományos kutató munkát végző pedagógusokhoz, minden érdeklődő paksi polgárhoz –, akik szívesen közreműködnek a település múltjának és jelenének alapos megismerésében, megismertetésében. A felhívásra négy pályamunka érkezett: Takács Éva – Ritter János: 40 éves a Paksi műhely (Fiatal Alkotók Köre, Vizuális Kísérleti Alkotótelep, Paksi Képzőművészeti Iskola), dr. Hanol János: Az eltűnt városkép nyomában, Domonkos Dominika: Egy feminista szemléletű, izraelita írónő portréja Dr. Rosenákné Behr Blanka irodalmi munkássága, Vass Napsugár: Vass György Imre szobrász élete és munkássága. A pályázók köszöntése után Az eltűnt városkép nyomában – színes diaképeken a város építészeti öröksége címmel dr. Hanol János várostörténeti előadása következett."

Szöveg forrása
Kép: Paks-Press Fotó, Kiss G. Péter