Határtalanul!
Létrehozva: 2019. szeptember 24. » Kategóriák: Beszámolók

Nagy Dóra 11.h-s tanuló beszámolójából: A 11. évfolyamos diákok - néhány 12.-es társukkal együtt - szeptember elején 6 napot tölthettek Erdélyben a Határtalanul program keretében. A hét folyamán sorra látogatták a magyar vonatkozású irodalmi és történelmi emlékhelyeket, például Tamási Áron sírját és az aradi tizenhárom vértanú emlékművét. Sok természeti szépséget is láttak, többek között a Gyilkos-tavat, a Békás-szorost és a Madarasi Hargitát. Idegenvezetéses városnézésben vettek részt Nagyváradon, Kolozsváron és Csíksomlyón, ahol megtekintették a Szűz Mária- templomot is. A résztvevők fő szállása hangulatos faházakban és panziókban volt Székelyudvarhely közelében, ahol minden este meleg vacsorával várták őket.

Galéria: Erdély 2019 [7 kép]
Képleírás: [1 / 7]