Tisztelt Szülők!

A KRÉTA elektronikus napló felületén új e-Ügyintézési lehetőség vált elérhetővé. A gondviselői e-mail címek osztályfőnök által történő bejegyzése után Önök kapnak egy elektronikus levelet, melyben megkapják a regisztrációhoz szükséges adatokat. Regisztráció után beléphetnek a KRÉTA felületére, ahol amellett, hogy továbbra is megtekinthetik gyermekük érdemjegyeit, órarendjét, hiányzásainak időpontjait; az e-Ügyintézés linkre kattintva online elküldhetik igényeiket, kérelmeiket, illetve igazolást is csatolhatnak. Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy ez a felület a tanulók számára nem elérhető, valamint kérjük Önöket, hogy belépési adataikat kezeljék diszkréten, hiszen az alább említett jogosultságok az Önök, és nem gyermekeik hatáskörébe tartoznak. A felületen elérhető egy e-learning lehetőség, az ikonra kattintva kb. 10-15 perc alatt elsajátíthatják a felület kezelésének gyakorlatát.

A jelenleg elérhető folyamatok:

• Osztály vagy tanórai csoport változtatási kérelmének benyújtása,
  • Igazgatói engedély diák mulasztásának igazolására – gondviselői kérelem benyújtása,
  • Tanulói mulasztás igazolására szolgáló gondviselői igazolás benyújtása,
  • Tanulói felmentésre, mentességre szolgáló gondviselői kérelem benyújtása,
  • Tanulói közösségi szolgálatának teljesítéséről szóló igazolás benyújtása,
  • Bizonyítvány- vagy törzslapmásolat igénylése,
  • Személyes adatokban bekövetkezett változás bejelentése,
  • Kiiratkoztatás a köznevelésből,
  • Kiiratkoztatás nem tankötelezettséget teljesítő jogviszonyból,
  • Külföldön töltött ideiglenes tanulmányi időszak bejelentése,
  • Magántanulói jogviszony iránti kérvény bejelentése,
  • Vendégtanulói jogviszony bejelentése.

Reméljük, hogy az új felület megkönnyíti majd az Önök és az intézményvezetés munkáját is. Együttműködésüket előre is megköszönve:

Paks, 2019. március 21.

Csajági Sándor